Buharlı Avize Temizliği

Buharlı avize temizliği ile cami ve mescitler de bulunan avizeleri daha kullanılır hale getiriyoruz. Buharlı sistemler ile hiç bir arıza ve sorun meydana gelmemektedir. Ne kadar kirli ve lekeli olursa olsun, yüksek basınçlı buhar sistemleri avize ve cam motifleri keskin leke sökücüler aracılığıyla kolayca temizlemektedir.

2006 yılın da başladığımız cami halı yıkama ve avize temizliği hizmetimize yenilenen makineleri bünyemize alarak geliştiriyoruz. Üretilen standart makineler ve üretilmesini beklediğimiz ürünleri takip ederek işimizi bir üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Bir çok caminin temizliğini üstlenerek sorunsuz şekil de işimizi yaptığımızı düşünüyoruz.

Buharlı avize temizliği nasıl olmalıdır?

Buharlı Avize Temizliği
Buharlı Avize Temizliği

Öncelikle iyi bir makine ekibiniz olmalı ve makineler hakkın da bilgi sahibi olmalısınız. Avizeleri ve üretici firmaları tanımanız ve ürettikleri malzemeler hakkın da ön bilginiz olmalı. Avize firmaları kimi zaman ince misine iplikleri ile bağlantı kurmaktalar bu misine iplikleri aşınmayan ve en sağlıklı yöntemdir. Maliyeti fazla görünse de uzun zaman sorunsuz şekil de kullanmanız için en ideal ürünlerdir. Bu tür avizeler su ve buhara karşı dayanıklı olmaktalar. Buharlı sistemler de ısısı fazla olduğun da misine iplikleri gevşetebilir bu yüzden dikkatli olmanız gerekecektir.

Diğer bir üretim şekli ise ince tel ile yapılmaktadır bu da sağlıklı olmakta ancak avize parçalarının gerilmesi görüntüye zarar verecektir. Bir çok parça sarkmış veya sağa sola kaymış gibi görünebilir. Yıkama yapan firma her hangi bir teması fazla yaptığın da telin kopmasına sebep olursa tüm bağlantıları bozma ihtimalini meydana çıkaracaktır. Bilen ve işinin ehli olan kişi veya firmalar gerekli olan özeni göstererek temizliğini sorunsuzca halledebilirler. Memnuniyet açısından seçeceğiniz firmaların referanslarını kontrol etmenizi ve bu hizmeti nasıl yaptığını bilmenizi tavsiye ediyoruz.

Yine üretilen avizelerin urgan iplikleri ile yapılan çeşitleri de bulunuyor. Bu iplikler ile dizayn edilmiş avizeler zamanla aşınma, kopma problemi çıkartmaktadır. Güneş gören bir yerde ise avizeler daha kısa ömürlü olabilirler, yıkama işlemin de ise su ile temas ettiğin de ipliğin zarar görmesi de kaçınılmaz olmaktadır. Bu yüzden iplik bağlantısı olan avizeleri su ile temas ettirmeden temizlemeniz de fayda olacaktır. Buharlı avize temizleme makineleri ortalama 90 derece püskürtmekte olup avize ve tüm bağlantılarına ulaşabilmektedir.

Buharlı yıkama sistemi

Buharlı avize yıkama sistemi için kullanılan makineler pek yaygın olmamakla birlikte piyasa da bulunanların da tam performans verdiğini söyleyemeyiz. Bu makine sistemi suyu buhara çevirebilen ve yeterli derecenin altına düşmemesi için dizayn edilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde buhar püskürtmek yerine su tazyik edecektir. Buhar makineleri standart ev kullanıcıları için üretildi için bir firma için kullanılması mümkün değildir. Temizliğe başladığımız gün bizler de bu tür makineler deneyerek kalitesini ölçtük ve sonuç alamadığımızı gördük.

Sistemin gereksinimlerini ve bizim hedeflediğimiz sonuca ulaştıracak parçaları temin ederek kendi adımıza özel makineler üretmeyi başardık. Bir çok bölge de temizlediğimiz avizeler referans listemizi doldurmaya yetmiştir. Daha fazla detay istiyorsanız sayfamız da bulunan, Galeri sekmesini inceleyebilirsiniz.